Priėmimo tvarka į mokyklas
PATVIRTINTA
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos
2025 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T11-75
PRIĖMIMO Į KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLAS MOKYTIS PAGAL PRIEŠMOKYKLINIO IR BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS
TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priėmimo į Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklas mokytis pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato asmenų priėmimo į Klaipėdos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) bendrojo ugdymo mokyklas (toliau – Mokykla) ir ikimokyklinio ugdymo mokyklas (toliau – Ikimokyklinė mokykla) mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas kriterijus, apibrėžia bendrojo ugdymo klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupių (toliau – klasės) bei mokinių ir priešmokyklinio amžiaus vaikų (toliau – mokiniai) jose skaičiaus nustatymo, priėmimo dokumentų pateikimo, priėmimo procesų vykdymo ir su priėmimu susijusios informacijos viešinimo nuostatas.
2. Aprašas parengtas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės
3. Apraše vartojamos pagrindinės sąvokos:
3.1. Bendrasis ugdymas – pradinis ugdymas, pagrindinis ugdymas, vidurinis ugdymas.
3.2. Deklaruota gyvenamoji vieta – Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras) nurodyta asmens gyvenamoji vieta.
3.3. Faktinė gyvenamoji vieta – vieta, kurioje mokinys realiai gyvena.
3.4. Bendrojo ugdymo mokykla – švietimo įstaiga, kurios pagrindinė veikla – ugdymas pagal formaliojo švietimo pradinio, pagrindinio, vidurinio ir specialiojo ugdymo programas.
3.5. Ikimokyklinė mokykla – Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir ikimokyklinio ugdymo klasės Mokyklose, įgyvendinančios priešmokyklinio ugdymo programą.
3.6. Laisva vieta – likusi neužpildyta mokymosi vieta iki Savivaldybės tarybos nustatyto mokinių skaičiaus kiekvienos klasės sraute.
3.7. Pagrindinis priėmimas – priėmimų I ir II etapai, kurių metu vykdomas priėmimas kitiems mokslo metams į naujai formuojamas klases ir laisvas vietas, likusias einamaisiais metais suformuotose klasėse.
3.8. Pavienis priėmimas – priėmimo etapas, kurio metu vykdomas priėmimas į laisvas vietas, likusias pasibaigus pagrindiniam priėmimui kitiems mokslo metams, ir priėmimas į laisvas vietas per mokslo metus.
3.9. Privalomasis švietimas – Lietuvos Respublikos piliečiams, gyvenantiems Lietuvos Respublikoje, ir užsieniečiams, turintiems teisę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, privalomas ir valstybės garantuojamas ugdymas iki 16 metų pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo programas.
3.10. Mokyklos aptarnavimo teritorija – teritorija, iš kurios priimami mokiniai mokytis į Mokyklas ir Ikimokyklines mokyklas, vykdančias priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. Mokyklos aptarnavimo teritoriją teisės aktų nustatyta tvarka nustato Savivaldybės taryba. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos II dalį (I–II gimnazijos klasės) ir vidurinio ugdymo (III–IV gimnazijos klasės) programą į Savivaldybės gimnazijas priimami mokiniai iš visos Klaipėdos rajono teritorijos.
3.11. Klasė – nustatyto skaičiaus mokinių grupė švietimo įstaigoje, sudaryta ugdymo programos mokymosi mokykloje laikui.
3.12. Specialioji klasė skirta mokiniams, turintiems didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl nežymaus intelekto sutrikimo, mokytis pagal pradinio ar pagrindinio ugdymo individualizuotas, socialinių įgūdžių ugdymo programas.
3.13. Informacinė sistema – prašymų pateikimo ir prašymų teikėjų informavimo informacinė sistema (toliau – IS). IS paskirtis – tėvams (globėjams, rūpintojams) teikti prašymus dėl vaikų priėmimo į mokyklą, prioritetinių eilių sudarymas, tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimas apie vaikų priėmimą į mokyklą, mokyklų, klasių ir jas lankančių bei pageidaujančių lankyti mokinių duomenų tvarkymas.
3.14. Informacinės sistemos administratorius – Savivaldybės administracijos darbuotojas, atsakingas už saugią informacinės sistemos konfigūraciją ir veiksnumo palaikymą (toliau – IS administratorius).
3.15. Informacinės sistemos tvarkytojas – Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistas, atsakingas už mokinių priėmimo į priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas duomenų tvarkymą IS (toliau – IS tvarkytojas).
3.16. Informacinės sistemos naudotojas – Ikimokyklinės mokyklos ir Mokyklos vadovas ar darbuotojas, atsakingas už priešmokyklinę, bendrojo ugdymo programas lankančių mokinių duomenų tvarkymą, informacijos apie Ikimokyklinę mokyklą ir Mokyklą, jose teikiamas paslaugas pateikimą (toliau – IS naudotojas), prioritetinių eilių peržiūrą ir patikrinimą, mokinių priėmimą IS, tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimą.
3.17. Informacinės sistemos vartotojas – tėvai (globėjai, rūpintojai), kurie naudojasi IS https://ugdymas.klaipedos-r.lt .
4. kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose švietimą reglamentuojančiuose teisės aktuose.
II SKYRIUS
PRIĖMIMO MOKYTIS BENDRIEJI KRITERIJAI
5. Mokiniams mokymasis pagal privalomojo švietimo programas (priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo) ir vidurinio ugdymo programą laiduojamas Savivaldybės mokykloms ir Ikimokyklinėms mokykloms priskiriant aptarnavimo teritorijas (toliau – Aptarnavimo teritorija) (Aprašo 1 priedas).
6. Aptarnavimo teritorijos priskiriamos Savivaldybės tarybos sprendimu, siekiant užtikrinti mokinių teisę:
6.1. mokytis arčiau deklaruotos ir faktiškai gyvenamosios vietos, priskiriant mokykloms aptarnauti konkrečias Savivaldybės teritorijoje esančių seniūnijų kaimus, Gargždų miesto gatves;
6.2. pasirinkti švietimo poreikius atitinkantį švietimo teikėją, priskiriant mokykloms aptarnauti visą Savivaldybės teritoriją.
7. Mokykloms priskirtos aptarnavimo teritorijos keičiamos Savivaldybės tarybos sprendimu, atsižvelgus į mokyklų siūlymus ir Savivaldybės gyventojų švietimo poreikius.
8. Kiekvienais kalendoriniais metais iki prašymų mokytis priėmimo nustatytos pradžios, bet ne vėliau kaip iki gegužės 31 d., Savivaldybės mokykloms nustatomas mokinių skaičius kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičius kiekviename sraute, vadovaujantis Mokyklų Tinklo kūrimo taisyklėmis ir Kriterijų sąrašu:
8.1. jei prašymų mokytis iš Savivaldybės mokyklos aptarnavimo teritorijos skaičius yra didesnis, nei iki gegužės 31 d. nustatytas mokinių skaičius, ne vėliau kaip iki rugpjūčio 31 d. Savivaldybės mokyklos mokinių ir klasių skaičius kiekviename sraute tikslinamas arba, Savivaldybės administracijos siūlymu, asmenys nukreipiami į kitą, arčiausiai jų deklaruotos ir faktiškai gyvenamos vietos esančią Savivaldybės mokyklą, kurioje yra laisvų vietų;
8.2. jei eilėse yra daugiau asmenų, gyvenančių Savivaldybės mokyklos aptarnavimo teritorijoje nei mokymosi vietų ir Savivaldybės mokykla dėl nustatyto klasių skaičiaus ar pastato projektinio pajėgumo visų asmenų negali priimti, Savivaldybės administracijos siūlymu, asmenys nukreipiami į kitas, arčiausiai jų deklaruotos ir faktiškai gyvenamos vietos esančias Savivaldybės mokyklas, kuriose yra laisvų vietų;
8.3. jei nesurenkama Tinklo kūrimo taisyklėse nustatyto mažiausio mokinių skaičiaus klasėje, klasių skaičius mažinamas;
8.4. pagal poreikį klasių skaičius per mokslo metus gali būti tikslinamas.
9. Asmenų priėmimas į naujai formuojamas klases ir laisvas vietas mokytis pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas vykdomas pagal pateiktus prašymus IS, vadovaujantis Aprašu.
10. Prašymai IS teikiami asmeniškai Savivaldybės interneto svetainėje (https://ugdymas.klaipedos-r.lt/informacija) per El. valdžios vartus. Vienu metu galima rinktis ne daugiau kaip tris Savivaldybės mokyklas. Viena iš pasirinktų Savivaldybės mokyklų mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, išskyrus gimnazijų I–II klases, privalo būti pagal mokinio ir vieno iš jo tėvų deklaruotą gyvenamą vietą priskirta Savivaldybės mokykla. Kitas dvi Savivaldybės mokyklas mokinys gali rinktis pagal švietimo poreikius.
Jei tėvai (globėjai, rūpintojai) pateikia prašymą IS pavienio priėmimo metu ir priskirtoje teritorinėje mokykloje nėra laisvų vietų, jis turi rinktis kitas, tas pačias ugdymo programas vykdančias mokyklas, kuriose yra laisvų vietų.
11. Prašymus į mokyklas už vaikus iki 14 metų IS pildo vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų). Tuo atveju, jeigu tėvai (globėjai, rūpintojai) neturi techninių galimybių pateikti prašymo IS, prašymus (Aprašo 2 priedas) teikia Mokykloje pagal priskirtą aptarnavimo teritoriją arba kitoje Mokykloje, jei yra laisvų vietų. Mokiniai, vyresni nei 14 metų, turintys vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) laisvos formos raštišką sutikimą, pasirinkę ugdymo programą, prašymus teikia mokykloje (Aprašo 2 priedas).
12. Pagrindinio priėmimo prašymų mokytis kitais mokslo metais teikimo IS pradžios datą nustato Savivaldybės meras potvarkiu. Pagrindinis priėmimas organizuojamas dviem etapais. I etapo trukmė nuo prašymų pateikimo nustatytos datos pradžios iki einamųjų metų gegužės 31 d.; II etapo trukmė – nuo einamųjų metų birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Po to organizuojamas pavienis priėmimas.
13. Mokiniai, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys vidutinių, didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai savo gyvenamosios vietos esančias mokyklas. Mokiniams, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, mokyklose gali būti steigiami specialiojo ugdymo skyriai ar formuojamos specialiosios klasės pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus kriterijus.
14. Kriterijų sąrašo nenumatytais atvejais asmeniui ar jo tėvams (globėjams, rūpintojams) pageidaujant, sprendimą dėl asmens, kuriam nustatyti dideli ar labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai, ugdymo galimybių, suderinęs su Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriumi (toliau – Švietimo ir sporto skyrius), priima Mokyklos vadovas, išanalizavęs pedagoginės psichologinės tarnybos (ar švietimo pagalbos tarnybos) rekomendaciją.
15. Asmenys, kurių faktinė gyvenamoji vieta yra kitų savivaldybių teritorijose, pateikę prašymus IS, priimami į Mokyklų likusias laisvas vietas.
16. Iš užsienio atvykę mokiniai ir mokiniai, baigę užsienio valstybės, tarptautinės organizacijos bendrojo ugdymo programą ar jos dalį ir pageidaujantys tęsti mokymąsi, priimami bendra šio Aprašo tvarka. Mokykla pagal turimą informaciją (pateiktus mokinio patirtį ir pasiekimus įrodančius dokumentus, atsižvelgusi į jo amžių, pokalbius su mokiniu, jo tėvais (globėjais, rūpintojais), jei asmuo yra nepilnametis), priima mokinį mokytis į klasę, kurioje mokosi jo bendraamžiai, arba (ir) į išlyginamąją klasę (grupę). Jei iš pateiktų mokinio mokymosi pasiekimus įteisinančių dokumentų, pokalbių ir kitų duomenų paaiškėja, kad mokinio pasiekimai aukštesni arba žemesni, nei numatyti ugdymo programoje, pagal kurią mokosi jo bendraamžiai, mokinys turi teisę mokytis atitinkamai aukštesnėje klasėje arba klase žemiau. Jei mokinys yra nepilnametis, mokykla sprendimą turi suderinti su jo tėvais (globėjais, rūpintojais).
17. Mokiniai, kitais mokslo metais tęsiantys mokymąsi pagal aukštesnio lygmens programą toje pačioje Savivaldybės mokykloje, teikia rašytinį prašymą (ar prašymą per IS) Mokyklos vadovui iki prašymų pateikimo pagrindiniam priėmimui nustatyto termino pabaigos. Jeigu prašymų mokytis yra daugiau nei nustatyta mokymosi vietų, asmenys į Mokyklas priimami pagal Aprašo 21, 22, 24 punktus.
18. Mokiniai, kurių gyvenamoji vietovė pažymėta prie kelių mokyklų, gali rinktis pageidaujamą mokyklą.
19. Mokiniai, kurių aptarnavimo teritorijai priskirta mokykla reorganizuojama, likviduojama, pertvarkoma ar mokykloje nekomplektuojamos kai kurios klasės, naujais mokslo metais renkasi artimiausią faktinei gyvenamajai vietai mokyklą.
20. Asmenys gali būti ugdomi (ugdytis) šeimoje pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo bendrąsias programas, pateikus rašytinį prašymą ir dokumentus https://klaipedos-r.lt/svietimas/vaiko-ugdymasis-seimoje/ pasirinktos Savivaldybės mokyklos vadovui Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka ir terminais.
III SKYRIUS
PRIĖMIMO MOKYTIS PAGAL PRIVALOMO ŠVIETIMO IR VIDURINIO UGDYMO PROGRAMAS KRITERIJAI
21. Priėmimo į Savivaldybės mokyklas mokytis pagal privalomo švietimo (priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo) programas kriterijai:
21.1. asmenys, turintys sunkių judėjimo ir atramos funkcijos sutrikimų, ir vaikai, kurių bent vienas iš tėvų turi sunkių judėjimo ir atramos funkcijos sutrikimų, kai Savivaldybės mokykla, priskirta pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, nėra pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims, turi teisę pasirinkti bet kurią kitą Savivaldybės mokyklą, kuri atitinka jų fizinius poreikius, kartu su vaikais, gyvenančiais Savivaldybės mokyklos aptarnavimo teritorijoje, ir į ją patekti be eilės;
21.2. į teritorines mokyklas priimami asmenys, atsižvelgus į jų ir bent vieno iš jų tėvų deklaruotą ir faktiškai gyvenamą vietą, globojamų ar įvaikintų vaikų – pagal globėjų, rūpintojų deklaruotą gyvenamąją vietą Mokyklos aptarnavimo teritorijoje. Pagrindinio priėmimo metu iš šių asmenų, pageidaujančių mokytis teritorinėje mokykloje, sudaromos eilės klasių srautuose, vadovaujantis šiais kriterijais (kriterijai išdėstyti pagal prioritetą):
21.2.1. pirmumo teise priimami įvaikinti vaikai, globotiniai, rūpintiniai (išskyrus atvejus, kai laikinoji globa nustatoma tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymu);
21.2.2. pirmumo teise priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių;
21.2.3. pirmumo teise priimami asmenys, gyvenamąją vietą deklaravę Savivaldybės suteiktame socialiniame būste;
21.2.4. pirmumo teise priimami asmenys, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ir (ar) įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi pagal pradinio ir (ar) pagrindinio ugdymo programą toje Mokykloje;
21.2.5. pirmumo teise priimami pedagoginių darbuotojų, dirbančių toje Mokykloje, vaikai;
21.2.6. pirmumo teise priimami darbuotojų, kurie patenka į Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą Trūkstamų specialistų pritraukimo į Savivaldybės viešąsias ir biudžetines įstaigas programą (medikų, policijos darbuotojų, pedagogų), vaikai;
21.2.7. asmenys, ilgiausiai gyvenantys ir gyvenamąją vietą deklaravę Mokyklos aptarnavimo teritorijoje;
21.2.8. kai likusių mokymosi vietų yra mažiau nei asmenų, kurie ilgiausiai gyvena Mokyklos aptarnavimo teritorijoje su ta pačia registracijos Gyventojų registre data, pirmumas suteikiamas asmenims, kurie gyvena arčiausiai teritorinės mokyklos einant pėsčiomis (atstumas matuojamas internetiniame žemėlapių portale „REGIA“ (https://regia.lt/lt/zemelapis/ );
21.3. asmenys, dėl mokymosi vietų trūkumo Savivaldybės mokykloje, kurios aptarnavimo teritorijoje gyvena, jų prašymu (rašytiniu, elektroniniu) Savivaldybės mero įgaliotam Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojui nukreipus į kitą artimiausią Savivaldybės mokyklą vykdančią tą pačią priešmokyklinio, pradinio ar pagrindinio ugdymo programą ir turinčią laisvų vietų, už priėmimą atsakingas IS naudotojas į tos Mokyklos laisvas vietas priima pirmumo teise.
22. Pagrindinio priėmimo metu į Savivaldybės mokyklų laisvas vietas, likusias priėmus mokinius pagal Mokyklos aptarnavimo teritoriją, priimami asmenys, negyvenantys Mokyklos aptarnavimo teritorijoje. Esant daugiau prašymų nei laisvų vietų Mokykloje, eilė sudaroma pirmumą teikiant asmenims, kurie yra gyvenantys ir gyvenamąją vietą deklaravę Savivaldybės teritorijoje, ir sumuojant šiuos kriterijus, kurie yra lygiaverčiai (Mokyklai pagal poreikį pateikiami kriterijų aplinkybes įrodantys dokumentai, jų kopijos, išrašai):
22.1. vaikai, kuriuos augina vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų) (jeigu kitas yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu arba teismo sprendimu apribotos tėvystės teisės);
22.2. vaikai su negalia bei vaikai, kurių vienas arba abu tėvai (globėjai, rūpintojai) yra asmenys su negalia;
22.3. dvynukai, trynukai ir kiti daugiavaisio gimimo asmenys (priimami kartu);
22.4. asmenys iš daugiavaikių šeimų;
22.5. asmenys, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ir (ar) įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi toje Mokykloje;
22.6. asmenys, kurie anksčiau mokėsi, buvo ugdomi Mokykloje (buvo sudaryta mokymosi sutartis) ir pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal aukštesnio lygmens programą toje pačioje Mokykloje;
22.7. užsienio valstybių diplomatinio korpuso darbuotojų, dirbančių Lietuvos Respublikoje esančiose diplomatinėse atstovybėse, Lietuvos Respublikos diplomatinio korpuso darbuotojų, sugrįžusių iš darbo užsienyje gyventi į Mokyklos aptarnavimo teritoriją, ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos karių, perkeltų gyventi į Mokyklos aptarnavimo teritoriją, vaikai;
22.8. reemigrantų vaikai, kurių tėvai buvo deklaravę išvykimą iš Lietuvos, tačiau apsisprendė grįžti gyventi į Lietuvą ir prie savo prašymo pateikė visus reikiamus dokumentus, patvirtinančius, kad jie su savo vaikais buvo išvykę gyventi į užsienį (išsideklaravimo iš Lietuvos pažyma, vaiko mokymosi užsienyje pasiekimų pažyma) ir nuo grįžimo į Lietuvą nesimokė pagal jokią ugdymo programą Lietuvos Respublikos teritorijoje;
22.9. pedagoginių darbuotojų, dirbančių toje Mokykloje, vaikai;
22.10. kai likusių laisvų vietų yra mažiau nei asmenų, kurie turi vienodą kriterijų skaičių, pirmumas suteikiamas asmenims, kurie gyvena arčiausiai Mokyklos einant pėsčiomis, atstumą matuojant internetiniame žemėlapių portale „REGIA“ (https://regia.lt/lt/zemelapis/ ).
23. Pavienio priėmimo metu, prašymus IS pateikus pasibaigus pagrindiniam priėmimui ir per mokslo metus, į Savivaldybės mokyklų likusias laisvas vietas, priimami deklaruoti ir faktiškai gyvenantys Mokyklos aptarnavimo teritorijoje asmenys ir asmenys, negyvenantys Mokyklos aptarnavimo teritorijoje. Esant daugiau prašymų nei laisvų vietų Mokykloje, eilė sudaroma pirmumą teikiant asmenims, kurie yra gyvenantys ir gyvenamąją vietą deklaravę Savivaldybės teritorijoje, ir sumuojant Aprašo 22.1–22.9 papunkčiuose išvardintus kriterijus, kurie yra lygiaverčiai (Mokyklai pagal poreikį pateikiami kriterijų aplinkybes įrodantys dokumentai, jų kopijos, išrašai). Kai likusių laisvų vietų yra mažiau nei asmenų, kurie turi vienodą kriterijų skaičių, pirmumas suteikiamas asmenims, kurie gyvena arčiausiai Mokyklos einant pėsčiomis, atstumą matuojant internetiniame žemėlapių portale „REGIA“ (https://regia.lt/lt/zemelapis/ ).
24. Asmenys Savivaldybės mokyklą mokytis pagal vidurinio ugdymo programą renkasi iš savo deklaruotai gyvenamajai vietai priskirtos teritorinės mokyklos ar kitos Mokyklos, kurioje yra laisvų vietų. Pirmumo teise priimami asmenys, pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą, besimokantys Mokyklos II gimnazijos klasėje ir pateikę tos Mokyklos vadovui rašytinį ar elektroninį prašymą. Jei pageidaujančiųjų mokytis yra daugiau nei laisvų vietų, pirmiausia priimami asmenys, kurie turėjo teisę šioje Mokykloje mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį.
25. Tėvai (globėjai, rūpintojai), kurių vaikai yra baigę pagrindinio ugdymo programos I dalį (8 klasę), pagrindinio ugdymo programą (10 klasę), IS gali teikti prašymą mokytis į rajono gimnazijų I, III klases, neatsižvelgiant į mokyklai priskirtą aptarnavimo teritoriją.
26. Mokinių priėmimas, ugdymo programų keitimas Mokykloje įforminamas Mokymo sutartimi, kuri sudaroma iki pirmosios mokinio mokymosi dienos konkrečios ugdymo programos laikotarpiui. Mokymo sutartyje nurodomos sutarties šalys, ugdymo programa, šalių įsipareigojimai, sutarties terminas, sutarties keitimo, nutraukimo pagrindai ir padariniai.
27. Mokymo sutartis sudaroma dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais, kuriuos pasirašo Mokyklos vadovas ir prašymo teikėjas: už asmenį iki 14 metų – vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų), 14–18 metų asmuo – turėdamas vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) rašytinį sutikimą. Mokymo sutartys registruojamos mokymo sutarčių registracijos žurnale (registre) ir perduodamos šalims.
28. Sudarius mokymo sutartis, mokiniai įregistruojami Mokinių registre ir Mokyklos vadovo įsakymu paskiriami į klases (grupes).
29. Priėmimą į priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas Savivaldybės mokyklose vykdo Mokyklos vadovas ir priėmimo komisija.
30. Aktualiems, Apraše nenumatytiems mokinių priėmimo į Mokyklas atvejams nagrinėti Savivaldybės mero potvarkiu sudaroma Savivaldybės mokinių priėmimo komisija (toliau - Komisija) ir tvirtinamas Komisijos darbo reglamentas.
31. Komisiją sudaro 7 nariai: du Savivaldybės tarybos nariai, trys Savivaldybės administracijos, du Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Klaipėdos rajono skyriaus atstovai. Komisijos pirmininką skiria Savivaldybės meras.
IV SKYRIUS
TĖVŲ (GLOBĖJŲ, RŪPINTOJŲ) PRAŠYMŲ TEIKIMAS INFORMACINĖJE SISTEMOJE, INFORMAVIMAS APIE PRIĖMIMĄ IR DOKUMENTŲ PRIĖMIMAS
32. Prašymai mokytis teikiami IS, ketinant pradėti mokymąsi Savivaldybės mokykloje ir ją keičiant.
33. Tėvai (globėjai, rūpintojai) prašymus dėl vaikų priėmimo į Savivaldybės mokyklas teikia informacinės sistemos priemonėmis adresu https://ugdymas.klaipedos-r.lt (jungiamasi per El. valdžios vartus). Tuo atveju:
33.1. jeigu tėvai (globėjai, rūpintojai) dėl objektyvių priežasčių (neturi elektroninės bankininkystės, asmenys atvykę iš užsienio ir panašiai) negali prašymų teikti IS savarankiškai, dėl prašymų pateikimo IS jie gali kreiptis į IS tvarkytoją ar IS naudotoją, pateikdami nustatytos formos užpildytą prašymą (Aprašo 2 priedas);
33.2. jeigu prašymą teikia pats mokinys, tai jis prašymą teikia ne per IS, o tiesiogiai Mokyklai užpildydamas nustatytos formos prašymą (Aprašo 2 priedas) ir turėdamas tėvų (globėjų, rūpintojų) laisvos formos sutikimą.
34. Prašymus pateiktus tiesiogiai Savivaldybės mokyklai, IS naudotojas ne ilgiau kaip per 5 darbo dienas suveda į IS.
35. Prašymuose nurodoma:
35.1. vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų), faktiškai gyvenančio su mokiniu, vardas, pavardė, deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta, elektroninio pašto adresas, telefono numeris. Savivaldybės teritorijoje deklaruoto asmens gyvenamosios vietos adresas ir deklaravimo data įsirašo automatiškai iš Gyventojų registro duomenų;
35.2. mokinio vardas, pavardė, gimimo data, deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta;
35.3. pageidaujami mokytis mokslo metai, klasė ir švietimo įstaiga, iš kurios mokinys atvyksta;
35.4. pirmumo teisę suteikiančios priežastys:
35.4.1. IS turi būti fiksuojamas elektroninis įrašas (žyma), kai prašymą registruoja globėjas, rūpintojas, kai mokinys turi atitinkamo lygio specialiųjų ugdymosi poreikių, kai pasirinktose Mokyklose mokosi mokinio broliai/seserys (įbroliai/įseserės), kai priimami kartu dvynukai, trynukai ir kiti daugiavaisio gimimo asmenys;
35.4.2. kitos priežastys, priėmimui suteikiančios išskirtinumą pagal Aprašo 21.2.1, 21.2.3, 21.2.5, 21.2.6, 22.1, 22.2, 22.4, 22.7–22.9 papunkčius, asmenims bus taikomos tuo atveju, jeigu Savivaldybės mokyklų vadovams bus pateikti aplinkybes patvirtinantys dokumentai (jų kopijos, išrašai) laikotarpyje nuo prašymo pateikimo IS iki pagrindinio priėmimo vykdymo pabaigos arba, Savivaldybės mokykloms paprašius, pagrindinio priėmimo vykdymo metu. Pavienio priėmimo metu aplinkybes patvirtinantys dokumentai (jų kopijos, išrašai) pateikiami per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo IS;
35.5. pageidaujamos lankyti ne daugiau kaip trys Savivaldybės mokyklos, jas išdėstant pasirinkto eiliškumo tvarka (pirma mokykla – pagal deklaruotą gyvenamąją vietą);
35.6. mokykla, iš kurios atvyko mokinys;
35.7. pasirinktas dorinis ugdymas (tikyba/etika), užsienio kalba (-os);
35.8. patvirtinimas, kad prašyme pateikti duomenys yra teisingi ir asmuo yra tinkamai informuotas apie asmens duomenų tvarkymą.
36. Tinkamai pateiktas prašymas IS įgauna būseną – „pateikta“. Kai prašymas IS nebaigtas pildyti dėl vienokių ar kitokių priežasčių, pateikiamas IS, tėvas (globėjas, rūpintojas) turi prašymą atsiimti ir pateikti iš naujo. Visa su prašymų pildymu ir priėmimu susijusi informacija skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje (https://ugdymas.klaipedos-r.lt/informacija) skiltyje „Priėmimo tvarka į mokyklas“.
37. IS asmenims suteikiama galimybė peržiūrėti pateiktų prašymų būsenas („pateikta“, „priimta“, „atmesta“).
38. Tėvai (globėjai, rūpintojai), norintys koreguoti IS pateiktą prašymą, t. y. koreguoti Mokyklų pasirinkimus, deklaruotą ar faktinį gyvenamosios vietos adresą, pirmumo teisę suteikiančias priežastis, turi atsiimti prašymą ir pateikti jį iš naujo. IS „atsiimti“ patvirtintą prašymą, kurio būsena „priimtaׅ“ gali tik IS tvarkytojas, jei to paprašo tėvai (globėjai, rūpintojai).
39. Pavienio priėmimo laikotarpiu vertinami tik naujai pateikti ar koreguoti anksčiau pateikti prašymai, ar prašymai buvo atmesti (būsena „atmesta“).
40. Teikdami prašymus IS, tėvai (globėjai, rūpintojai) privalo patikslinti savo kontaktinę informaciją: telefono numerį, elektroninio pašto adresą.
41. Tėvai (globėjai, rūpintojai) apie priėmimą į Savivaldybės mokyklą informuojami IS priemonėmis. IS formuoja elektroninį laišką, kuris yra siunčiamas prašymą pateikusio tėvo (globėjo, rūpintojo) nurodytu elektroninio pašto adresu arba, jeigu prašymas buvo pateiktas ne IS priemonėmis, tai prašyme nurodytais kontaktais (telefonu, elektroniniu laišku).
42. Tėvas (globėjas, rūpintojas) gavęs informaciją apie vaiko priėmimą į Savivaldybės mokyklą, iki Savivaldybės mokyklos nustatytos datos atvyksta pasirašyti Mokymo sutarties ir pateikia pagal poreikį šiuos dokumentus:
42.1. mokinio gimimo liudijimą arba kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (kopiją);
42.2. Pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą (kopiją), jei mokinys tęsia mokymąsi pagal pagrindinio ugdymo programą kitoje mokykloje;
42.3. Mokymosi pasiekimų pažymėjimą (kopiją), jei mokinys tęsia mokymąsi pagal pagrindinio ugdymo programos II dalį kitoje mokykloje;
42.4. pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje arba pasiekimus įteisinantį dokumentą (kopiją), jei mokinys yra nebaigęs ugdymo programos ir tęsia mokymąsi keliamojoje klasėje kitoje mokykloje;
42.5. Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą (kopiją), jei mokinys tęsia mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą rajono gimnazijoje.
V SKYRIUS
PRIĖMIMO INFORMACIJOS VIEŠINIMAS
43. Savivaldybės mokyklos savo interneto svetainėse nuolat skelbia informaciją apie prašymų mokytis teikimą, pagrindinių, pavienių priėmimų organizavimo ir vykdymo tvarkas, terminus, apie priimtų mokinių dokumentų priėmimo vietas ir datas, apie nustatytas klases ir mokinių jose skaičių, gautų prašymų ir laisvų vietų skaičių, apie aptarnavimo teritorijas, priėmimo komisijų sudėtį ir įgaliojimus, apie nenumatytų priėmimo atvejų nagrinėjimo tvarką ir kitą aktualią su priėmimu mokytis susijusią informaciją.
44. Savivaldybė kiekvienais kalendoriniais metais interneto svetainėje skelbia susistemintus duomenis apie Savivaldybės mokyklų aptarnavimo teritorijas, nustatytą klasių ir mokinių jose skaičių ir kitus priėmimo į Savivaldybės mokyklas rezultatus.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
45. Aprašu įgyvendinamo priėmimo į Savivaldybės mokyklas metu asmenų duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau – Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis. Asmens duomenys trečiosioms šalims gali būti teikiami tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka bei laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimų.
46. Aprašo įgyvendinimo kontrolę vykdo Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.
47. Sprendimai dėl mokinių priėmimo ar nepriėmimo į Savivaldybės mokyklas gali būti skundžiami Savivaldybės merui ar kitoms institucijoms Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
48. Aprašas skelbiamas Teisės aktų registre, Savivaldybės interneto svetainėje ir Mokyklų, Ikimokyklinių mokyklų interneto svetainėse.
________________________________________________________________________________________
PRIEDAI :
KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ APTARNAVIMO TERITORIJOS (1 PRIEDAS)
PRAŠYMAS PRIIMTI MOKINĮ Į KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLĄ (2 PRIEDAS)